10 najčastejších otázok o quinoe

Posted on

  1. Čo je qunoa? Quinoa je pseudoobilnina, ktorá sa pestuje viac ako 5000 rokov. Nazýva sa pseudoobilninou, pretože nepatrí do rodiny tradičných obilnín.
  2. Prečo sa považuje za superpotravinu? Quinoa má mnoho zdraviu prospešných vlastností. Obsahuje 8 esenciálnych aminokyselín, je veľmi bohatá na vlákninu, magnézium a vitamín B2. Skvelý výživný kokteil pre zdravie.
  3. Ako chutí quinoa? Po uvarení má quinoa mandľovú chuť, podobnú orechu. Chuť, ktorú je možné skombinovať s rôznymi ingredienciami.
  4. Aké jedlá sa môžu z quinoy pripraviť? Quinou môžete využiť pri príprave studených a teplých jedál, pri príprave sladkých jedál alebo šalátov. Šaláty, restovanie, dusené jedlá – využitie quinoy je všestranné a je len na vás, čo si vyberiete.
  5. Ako dlho sa quinoa varí? SOS Quinou varte 10 minút a ďalších 5 minút ju nechajte odstáť.
  6. V akom pomere variť quinou? Ideálny pomer je 3:1. Je potrebné sledovať množstvo vody pri varení, podobne ako keď varíte ryžu.
  7. Je potrebné SOS quinou pred varením umyť? SOS Quinoa je pripravená priamo na použitie. SOS Quinou nie je potrebné pred varením umývať.
  8. Kedy sa quinoa môže jesť? Quinoa je rôznorodá potravina, ktorú môžete pripraviť na raňajky, obed alebo večeru, kedykoľvek počas dňa. Na raňajky si môžete pripraviť quinou s jogurtom, na obed ľahké hamburgery z quinoy a na večeru chutný šalát. Fantázii sa medze nekladú.
  9. Je quinoa vhodná pre celiatikov? Pseudoobilniny ako quinoa neobsahujú lepok a sú vhodné pre celiatikov, pre ktorých je quinoa vhodnou náhradou za obilniny obsahujúce lepok.
  10. Kde môžete SOS quinou kúpiť? SOS Quinou si môžete kúpiť v predajniach Billa, Kaufland, Tesco a vo vybraných predajniach Coop Jednota.