7 trikov ako si zjednodušiť život v kuchyni

Posted on

Ak radi jete, pre varenie musí platiť to isté. Nielen dostatočný priestor, nástroje a dobrá ventilácia sú potrebné do kuchyne, ale aj triky, ktoré vám pomôžu ušetriť čas a energiu, pretože stráviť celý deň s handričkou v ruke, nám nepríde ako dobrý plán. Máme však eso v rukáve, triky, s ktorými môžete variť lahodné jedlá. Vyhnite sa tomu, aby ste strávili v zástere viac času, ako je potrebné. Ponúkame vám niekoľko trikov, ktoré vám uľahčia život v kuchyni.

  1. Ako rýchlo olúpať uvarené vajíčko? Potrebujete misku s vodou a približne 10 sekúnd vášho času. Pozrite si ukážku. Ak ste ostali s otvorenými ústami, pokojne, nie ste jediní. Títo Japonci ostali v nemom úžase, keď tento trik videli. Skúste to doma aj vy a rolky z ryžového šalátu sa zmenia na skvelé rýchlo pripravené jedlo.
  2. Ako olúpať cesnak? Nie vždy je to jednoduché. Mnohokrát je šupka príliš prilepená a je komplikované ju odstrániť bez pomoci nožíka. Ako to vyriešiť? Podobne ako v predchádzajúcom prípade, tento krát však potrebujete studenú vodu. Nechajte cesnak niekoľko hodín ponorený vo vode. Je to skvelý trik nielen pre odolné cesnaky, ale aj pre tých menej zručnejších s nožíkom.
  3. Ako vyformovať mäsové guľky? Ak patríte medzi tých, ktorí miesia mäsové guľky v miske plnej múky, verte, existuje lepší spôsob, ako ich pripraviť. Potrebujete pohár valcovitého tvaru alebo menší pohár na víno. Do pohára dajte trochu múky. Vložte malý kúsok mäsa a začnite pohárom pomaly točiť. Postupne sa vám vyformuje guľôčka. Ušetríte čas, forma guľôčky bude jednotná a kuchyňa bude menej špinavá.
  4. Ako zabrániť priľnutiu potravín na panvicu? Pred tým ako pôjdete piecť omeletu alebo čokoľvek iné, čo by sa mohlo prichytiť na panvicu, opečte na nej soľ. Neskôr soľ odstráňte, povrch vyčistite papierom namočeným v olivovom oleji. A je to!
  5. Ako vyčistiť rúru alebo mikrovlnnú rúru? Neexistuje horšia úloha, ako čistiť rúru s handričkou v ruke, hlavou v rúre a drieť zaschnutú vrstvu tuku. Handričke sa nevyhnete, prinajmenšom vám ukážeme, ako to urobiť jednoduchším spôsobom. Misku s vodou zohrejte v rúre. Voda zmäkčí špinu. V prípade mikrovlnnej rúry môžete urobiť to isté a do vody pridať kvapky citrónu, potom pretrite čistou a vlhkou handrou a voilá, rúra ako nová!
  6. Ako zabrániť, aby olej na panvici prskal? Už máte dosť mastných škvŕn na stene a všade okolo sporáka? Máte v tom momente chuť zdrhnúť z kuchyne? Nemusíte! Pridajte na panvicu trošku múky alebo škrobu a zabránite prskaniu oleja vo vašej kuchyni.
  7. Ako šľahať a neprskať? Predávajú sa na to špeciálne prikrývky, ale peniaze ušetríte jednoduchším domácim spôsobom. Prikryte misku potravinárskou fóliou a v strede urobte dieru, aby sa vmestili metličky šľahača. Vyšľahajte a fóliu odstráňte.

Máte ďalšie nápady, ako si uľahčiť život v kuchyni? Podeľte sa o ne s nami a napíšte nám komentáre. Zažite radosť z varenia a ušetrite čas a energiu!