9 rád ako pripraviť dobrý šalát z ryže

Posted on

Šalát z ryže je zdravé a chutné jedlo, ktoré nesmie chýbať vo vašom receptári. Viete, ako

pripraviť neodolateľne chutný šalát? Ponúkame vám 9 rád, ako to dokázať.

  1. Prvý krok je vybrať správny druh ryže, ktorá bude vyhovovať vlastnosťami pri varení a chuťou v každej situácii. Na prípravu šalátu je najlepšie použiť zmes ryže, ktorá šalát na tanieri spestrí farbou a tvarom. Ideálna SOS Exotic Salads.
  2. Keď máte ryžu vybratú, dôležitý je spôsob varenia. Postupujte podľa pokynov na obale a zvlášť dávajte pozor na dobu varenia. Nastavte si budík alebo časovač na varenie, aby sa ryža neprevarila.
  3. Zvoľte tvrdosť ryže podľa vašej chuti. Nebojte sa ju nechať polouvarenú, najmä keď ju nebudete jesť ihneď. Ak ju uvaríte na spôsob al dente, šalát si zachová štruktúru.
  4. Ak potrebujete studenú alebo vlažnú ryžu, môžete ju variť vo väčšom množstve vody a neskôr ju scediť. V tomto prípade nie je potrebné ustrážiť množstvo vody, ale dobu varenia, aby ryža bola akurát.
  5. Šaláty z ryže odporúčame pripravovať v predstihu. V zakrytej miske ho môžete odložiť do chladničky do doby podávania. Okrem toho, že môžete improvizovať v príprave obeda či večere, na ďalší deň si do práce môžete vziať hotový obed.
  6. Ak ryžu pred varením umyjete, zbavíte ju nadbytočného škrobu a nebude sa lepiť. Ryžu sceďte a varte v čistej vode, ako by ste to urobili za obvyklých podmienok.
  7. Suroviny nakrájajte približne na rovnakú veľkosť. Šalát sa bude lepšie jesť a vizuálne bude lákavejší. Do šalátu môžete pridať čokoľvek: zeleninu, ovocie, mäso, rybu a pod. Jediným limitom je vaša predstavivosť.
  8. Marinádu na šalát pripravte v malej miske s vrchnákom alebo shakeri, aby ste ju mohli poriadne premiešať. Skúste ju urobiť z troch rôznych surovín: ocot alebo citrón, soľ a prísad podľa vašej chuti. Marinádu môžete obohatiť majonézou alebo horčicou. Na šalát ju pridajte pred podávaním.
  9. Na zmiešanie ryže, surovín a marinády použite veľkú misu a dobre premiešajte. Pred podávaním nechajte odstáť, aby sa chute premiešali.