Pilaf ryža

Posted on

Názov je pre mnohých možno veľkou neznámou. Avšak v posledných rokoch je pilaf ryža jednou z najviac používaných príloh. Ak ste niekedy navštívili indickú reštauráciu, poznáte ju pod názvom pulao arasta, tradičný recept indickej kuchyne: pilaf ryža.

Pôvodne ide o špeciálnu ryžu. Pilaf je sprevádzaná prísadami ako olej, cibuľa, cesnak, petržlen a čierne korenie. Táto suchá ryža sa nesmie miešať počas varenia, pripravuje sa s opraženou cibuľou a cesnakom. Ryža sa popraží, aby sa uzavrela a pridá sa hydinový vývar. Keď je uvarená al dente, odstaví sa z ohňa, nechá sa odstáť niekoľko minút a posype sa čerstvým nakrájaným petržlenom a čiernym korením.

Aj keď sa zvyčajne používa ako príloha k mäsu alebo rybe, pre milovníkov ryže, ktorí majú radi jednoduché jedlo bez nadbytočných prísad je veľmi vzácnym pokrmom. Navyše táto ryža je vhodná pre tých, ktorí sa ponáhľajú alebo nemajú doma dostatok zásob. Potrebné prísady nájdete v každej domácnosti. Ak ich nájdete, bingo! Pilaf ryžu pripravíte v priebehu 30 minút.

Základ originálneho pilafu sú ingrediencie ako strukoviny, zelenina, mäso a aromatické bylinky. Ako vidíte, existujú rôzne spôsoby ako pripraviť ryžu. Jej príprava je veľmi podobná tej našej.

Vyskúšajte si pripraviť pilaf ryžu z ryže SOS Classic. Majte ju vždy po ruke spolu s prísadami, ktoré vám nesmú chýbať: olivový olej, cibuľa, cesnak a trochu čerstvého petržlenu.