Ako priblížiť tému udržateľnosti vašim deťom

Ako priblížiť tému udržateľnosti deťom

Mladšie generácie budú nepochybne najviac zasiahnuté dopadmi zmeny podnebia, a preto je nevyhnutné, aby si uvedomovali dôležitosť starostlivosti o životné prostredie od útleho veku. Musia sa naučiť, že sme súčasťou ekosystému, ktorý musíme rešpektovať a to, že naše rozhodnutia môžu mať nepriaznivý dopad na iné druhy alebo na planétu samotnú. Dnes vám prinesieme niekoľko tipov ako priblížiť tému udržateľnosti deťom.

TRÁVTE ČAS V PRÍRODE

Trávenie času v prírode prináša niekoľko výhod pre naše telo i myseľ. Okrem skúmania prírody existuje aj viac aktivít, ktoré je možné robiť v prírodnom prostredí a ktoré vám pomôžu uvedomiť si hodnotu našej planéty. Napríklad sadenie stromov je vynikajúca aktivita pre deti, kde sa naučia ako sa o stromy starať.

Čistenie okolia je tiež aktivita, ktorú môžete robiť s vašimi blízkymi. Na najbližší výlet si so sebou zoberte aj malú tašku, aby ste mohli po ceste zozbierať odpadky.

Taktiež si môžete doma vytvoriť doma vlastnú záhradu. V súčasnosti existuje veľa alternatív, ktoré nám umožňujú sadiť zeleninu na terase. Ovocie, ako napríklad jahody, je možné pestovať aj v malých priestoroch, ako napríklad balkón.

ZODPOVEDNÁ SPOTREBA

Naučte deti hravou a zábavnou formou princípy 4R = reduce, reuse, recycle, restore = znížiť spotrebu, znovu použiť, recyklovať a obnoviť. Aby sa deti naučili správne recyklovať, vytvorte spoločne s nimi sprievodcu recykláciou farebnými výkresmi, ktoré umiestnite na viditeľné miesto.

Taktiež existuje veľké množstvo zábavných aktivít, napríklad výroba hračiek z „odpadu“ či výroba tašiek pomocou opätovného použitia kúskov oblečenia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.