BLOG

9 rád ako pripraviť dobrý šalát z ryže

Šalát z ryže je chutné a zdravé jedlo, ktoré nesmie chýbať vo vašom receptári. Viete, ako pripraviť neodolateľne chutný šalát? Ponúkame vám 9 rád, ako to dokázať.

Ako priblížiť tému udržateľnosti deťom

Mladšie generácie budú nepochybne najviac zasiahnuté dopadmi zmeny podnebia, a preto je nevyhnutné, aby si uvedomovali dôležitosť starostlivosti o životné prostredie od útleho veku. Musia sa naučiť, že sme súčasťou ekosystému, ktorý musíme rešpektovať a to, že naše rozhodnutia môžu mať nepriaznivý dopad na iné...

Ako začať s meditáciou?

Viaceré výskumy preukázali benefity pravidelnej meditácie pre naše zdravie. Štúdia Massachusetts General Hospital, Yale University a MIT porovnávala mozgy skupiny ľudí, ktorí meditovali 30 minút denne po dobu 8 týždňov so skupinou, ktorá nemeditovala. Výsledky štúdie preukázali, že hipokampus (oblasť súvisiaca s učením, empatiou, koncentráciou...

Tanec a zdravie

Mnohí tanec za šport nepovažujú, ale pravdou je, že tanec môže byť efektívnou aktivitou na spevnenie tela a zlepšenie zdravia. Okrem toho nám tanec môže pomôcť aj psychicky a jeho pravidelné praktizovanie prináša veľa výhod.

Ako dobre poznáte ryžu?

S viac ako 10 000 rôznymi odrodami je ryža jednou z najpestovanejších obilnín na svete.

9 tipov ako si užiť voľný čas s deťmi

Zdá sa vám, že deti rastú príliš rýchlo a netrávite s nimi dostatok času? Neobviňujte sa!

5 zásad pre raňajky plné energie

Všetci dobre ovládame teóriu: „Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa.“ Aj napriek tomu málokedy tak aj robíme.

Prečo je dôležité športovať počas menopauzy?

Menopauza je prirodzený proces, ktorý nastáva medzi 45. – 55. rokom života ženy, aj keď existuje veľa aspektov, ktoré vplývajú na to, kedy tento proces nastane.

Čo je to tabata? Efektívna metóda intervalového tréningu!

Počuli ste už o metóde cvičenia zvanej “Tabata”? Je to typ vysoko intenzívneho tréningu, ktorý si získal v poslednej dobe veľa priaznivcov.

Kroky ku vedeniu udržateľného životného štýlu

Ako žiť udržateľne – tipy, ktoré môžete začať praktikovať už dnes.

Ako uvariť dokonalé rizoto

Talianský názov „risotto“ pochádza z talianskeho slova “riso” – v preklade ryža a odkazuje na jedlo, kde sa ryža varila s vývarom.

Ako znížiť množstvo odpadu v domácnosti?

Tipy a triky na zníženie odpadu v domácnosti - plasty, papier, oblečenie...

6 potravín, ktoré vám pomôžu doplniť vitamín D

Obmedzený pohyb na čerstvom vzduchu či karanténa a zimné mesiace mohli mať za následok pokles slnečného žiarenia, ktoré denne príjmame. Výsledkom týchto faktorov môže byť nedostatok vitamínu D.
Ryža SOS