Ryžový šalát, recept na ryžový šalát, šalát s ryžou

9 rád ako pripraviť dobrý šalát z ryže

Šalát z ryže je chutné a zdravé jedlo, ktoré nesmie chýbať vo vašom receptári. Viete, ako pripraviť neodolateľne chutný šalát? Ponúkame vám 9 rád, ako to dokázať.

  1. Prvý krok je vybrať správny druh ryže, ktorá bude vyhovovať vlastnosťami pri varení a chuťou v každej situácii. Na prípravu šalátu je najlepšie použiť zmes ryže, ktorá šalát na tanieri spestrí farbou a tvarom. Ideálna je SOS Exotic Salads – trojfarebná ryža (ryža na rizoto a ani sushi ryža nie sú vhodné)
  2. Keď máte ryžu vybratú, dôležitý je spôsob varenia. Postupujte podľa pokynov na obale a zvlášť dávajte pozor na dobu varenia. Nastavte si budík alebo časovač na varenie, aby sa ryža neprevarila. Ak máte ryžovar, použite ho.
  3. Ako variť ryžu na šalát? Varte ju, až kým nebude mať štruktúru podľa vašej chuti. Nebojte sa ju nechať polouvarenú, najmä keď ju nebudete jesť ihneď. Ak ju uvaríte na spôsob al dente, šalát si zachová štruktúru.
  4. Ak potrebujete studenú alebo vlažnú ryžu, môžete ju variť vo väčšom množstve vody a neskôr ju scediť. V tomto prípade nie je potrebné ustrážiť množstvo vody, ale dobu varenia, aby ryža bola akurát uvarená.
  5. Šaláty z ryže odporúčame pripravovať v predstihu. V zakrytej miske ho môžete odložiť do chladničky až kým ho nebudete podávať. Okrem toho ho môžete hocikedy využiť pri improvizácii na rýchlu večeru alebo vziať si ho zo sebou na obed.
  6. Ak ryžu pred varením umyjete, zbavíte ju nadbytočného škrobu a  nebude sa lepiť. Ryžu sceďte a varte v čistej vode, ako by ste to urobili za obvyklých podmienok.
  7. Suroviny nakrájajte približne na rovnakú veľkosť. Šalát sa bude lepšie jesť a vizuálne bude lákavejší. Do šalátu môžete pridať čokoľvek: zeleninu, ovocie, mäso, rybu a pod. Jediným limitom je vaša predstavivosť.
  8. Dresing na šalát pripravte v malej miske s vrchnákom alebo shakeri, aby ste ho mohli poriadne premiešať. Skúste ju urobiť z troch rôznych surovín: ocot alebo citrón, soľ a prísad podľa vašej chuti. Marinádu môžete obohatiť majonézou alebo horčicou. Na šalát ju pridajte pred podávaním. Ak si ho chcete zobrať do práce so sebou, zoberte si šalát s dresingom osobitne a zmiešajte ho až pred obedovou prestávkou.
  9. Na zmiešanie ryže, surovín a marinády či dresingu použite veľkú misu a dobre premiešajte. Pred podávaním nechajte odstáť, aby sa chute premiešali.
  10. Inšpirujte sa na našej stránke Recepty Ryža
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.