Tanec a pohyb

Tanec a zdravie

Mnohí tanec za šport nepovažujú, ale pravdou je, že tanec môže byť efektívnou aktivitou na spevnenie tela a zlepšenie zdravia. Okrem toho nám tanec môže pomôcť aj psychicky a jeho pravidelné praktizovanie prináša veľa výhod.

VÝHODY TANCA

Zlepšuje zdravie nášho srdca

Tanec je vynikajúca aeróbna aktivita na posilnenie a zlepšenie zdravia nášho srdca. Podľa štúdie „Cardiovascular and cerebrovascular diseas“ publikovanej v časopise Journal of the American Heart Association , cvičenie tanca významne prispelo k zlepšeniu zdravia srdca ľudí so zdravotnými problémami.

Ďalšia štúdia uskutočnená v Taliansku v roku 2008 ukázala, že tanec valčíka zlepšuje funkčnú podobným spôsobom ako tradičné aeróbne cvičenie, pričom sa zistilo, že valčík je skvelou alternatívou k iným fyzickým cvičením pre starších ľudí.

Poskytuje silu, vytrvalosť a flexibilitu

Tanec je jedným z najkompletnejších športových aktivít, ktorý kombinuje silu, vytrvalosť a flexibilitu.

Väčšina tanečných kurzov sa začína niekoľkominútovým zahriatím svalov, ktoré pomáha zvyšovať pružnosť tela. V štýloch ako jazz alebo balet sa zvyšuje sila v našich dolných končatinách práve kvôli skákaniu. Pravidelné cvičenie aeróbnych aktivít je ideálne na zlepšenie našej kapacity pľúc.

Zmierňuje stres a úzkosť

Podľa dvoch štúdií publikovaných v časopise Journal of Sport Psychology International Journal of Neuroscience je ďalšou z výhod tanca prevencia miernej depresie u starších ľudí, pretože stimuluje produkciu endorfínov (boj proti stavom psychického stresu a úzkosti). a prispieva k regulácii hladín dopamínu a serotonínu (kľúčové neurotransmitery, ktoré zabraňujú stavom depresie).

Zlepšuje zdravie mozgu

Tanec je veľmi prospešná činnosť pre zdravie nášho mozgu. Potvrdzuje to ďalší článok publikovaný v New England Journal of Medicine . Tanec podľa neho zvyšuje duševnú bdelosť a pomáha predchádzať následkom Alzheimerovej choroby. Okrem toho sa preukázalo, že ľudia s týmto ochorením si dokázali pripomenúť dávno zabudnuté spomienky tancom na hudbu, ktorú predtým poznali.

Tanec tiež všeobecne podporuje zlepšenie pamäti, pretože pomáha zvrátiť stratu objemu v hipokampe, ktorý je časťou mozgu, ktorá riadi pamäť, vyhnúť sa senilnej demencii a posilniť našu koncentráciu.

Popri všetkých týchto výhodách je tanec aj zábavná činnosť, ktorá nám pomáha socializovať sa a zlepšuje naše sebavedomie. Dajte tancu šancu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.